Gminne Centrum Kultury i Tradycji Wsi Gminy Gostynin w Białem

Pogoda Gostynin z serwisu

Centrum powstało po byłej
Szkole Podstawowej w Białem

Gminne Centrum rozpoczęło swoją działalność w 2008 roku. Od marca 2009 r. prowadzi usługi w ramach PPWOW integracja społeczna. Utworzenie Gminnego Centrum Kultury i Tradycji Wsi Gminy Gostynin dało możliwość społeczności lokalnej na rozwijanie swoich zainteresowań poprzez utworzenie kół zainteresowań, zagospodarowania czasu wolnego, upowszechniania dziedzictwa kulturowego i lokalnej tradycji oraz integracji środowiskowej. Działalność Centrum zintegrowała społeczność lokalna. Różnorodność ofert i szeroki zasięg usług sprawiły, że z działań Centrum korzysta prawie 300 osób.
Projekt jest realizowany przy współpracy z Zespołami Szkół w Lucieniu, Sierakówku oraz Gimnazjum w Białotarsku i SP w Zwoleniu.

DZIAŁALNOŚĆ I CELE

- Utworzone Gminne Centrum Kultury i Tradycji Wsi w pięknej  przyjeziornej miejscowości  Białe. Zaplanowało  różnego rodzaju  działania  integracyjne, organizowanie grup dzieci, młodzieży i seniorów oraz prowadzenie  świetlic i warsztatów.
- Liderzy społeczni z różną aktywnością  przekazywali informacje w swoich środowiskach.
-Współpracujemy z istniejącymi Kołami  Gospodyń, które szczycą się już długoletnią działalnością. Szeroka informacja spowodowała, że powstały nowe Koła Gospodyń Wiejskich.
- Istniejące KGW skupiają osoby w wieku powyżej 70 lat, dlatego też postanowiono tworzyć Kluby Seniora. W  miejscowości Strzałki powstał  pierwszy  Klub Seniora.
- Centrum oraz wolontariusze  chcą rozniecać każdą iskierkę działalności, aby  zagospodarować czas  wolny starszym  i dać wzór   młodym.
-Realizujemy  szeroki wachlarz usług  dla dzieci i  dla młodego pokolenia w ramach zajęć pozalekcyjnych. Powstały nowe grupy teatralne, koła zainteresowań, grupy sportowe .

Please publish modules in offcanvas position.

Free Joomla! template by L.THEME