Gminne Centrum Kultury i Tradycji Wsi Gminy Gostynin w Białem

Pogoda Gostynin z serwisu

dom darmstadt

WYSTAWA PN.: "LUCIEŃ - MOJE MIEJSCE" OTWARTA


W sobotę, 25 czerwca br., w Domu Darmstadt w Płocku, odbył się wernisaż zatytułowany „Lucień – moje miejsce”. Podczas wystawy można było podziwiać prace artystów uczestniczących w Ogólnopolskich Plenerach Malarskich „U Wójta”, które od trzynastu już lat odbywają się w neoklasycystycznym pałacu w Lucieniu. Wystawę otworzyli wspólnie Wójt Gminy Gostynin Pan Edmund Zieliński oraz kierownik Domu Darmstadt Pan Mariusz Wojtalewicz.

alt


Czym jest tradycja? Można ją zdefiniować jako wiedzę, opinię, wierzenia, doktryny, zwyczaje, praktyki, obrzędy. Tradycją Gminy Gostynin stały się plenery i wernisaże, które odbywają się od 1998 roku w zabytkowym Neoklasycystycznym Pałacu w Lucieniu.

alt


Ich inicjatorem był wieloletni prezes Gostynińskiego Towarzystwa Popierania Twórczości Plastycznej, malarz Paweł Tencer. Uczestnikami Plenerów „U Wójta” byli gostynińscy twórcy i zaproszeni goście z różnych zakątków Polski. Latem 2009 roku, zaproszenie na plener w Lucieniu, przyjęli również artyści z Niemiec i Republiki Południowej Afryki, co z pewnością dodało mu prestiżu.

alt


Uczestnicy plenerów oraz zaproszeni goście spotykają się z niezwykłą życzliwością Ilony Dan - gospodarza zabytkowego pałacu w Lucieniu, w którym obecnie mieści się Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum.

alt


Celem władz samorządowych Gminy Gostynin jest pobudzanie kulturalnych inicjatyw oraz stwarzanie warunków do rozwoju twórczości, przy jednoczesnym zachowaniu dziedzictwa kulturowego i piękna ziemi gostynińskiej w malarstwie.

alt


Przestrzeń, kultura i ludzie stworzyli wspaniałe miejsce spotkań artystów, a od roku 2009, również artystów z młodzieżą. Celem tej innowacji było zachęcenie młodych ludzi do twórczego myślenia i działania, rozbudzenia w nich pasji poznawczych, wyobraźni oraz szacunku do kultury i do sztuki.

alt


Plenery są tak ważne, dlatego że stwarzają artystom warunki do spokojnej pracy twórczej, stanowią okazję do wymiany doświadczeń i długich wieczornych dyskusji o sztuce – jak sami mówią. A Lucień jest dla nich, w okresie wakacji, letnim salonem sztuki.

alt


Podczas wystawy w Domu Darmstadt, trwającej do 17 lipca 2011r. można podziwiać prace następujących artystów: Alojzego Balcerzaka, Krzysztofa Kopra, Anny Łuczyńskiej, Ryszarda Patzera, Barbary Perlikowskiej, Andrzeja Pitery, Karola Syty – Komisarza Pleneru, Pawła Tencera, Marii Wojnarowskiej oraz Zofii Samusik – Zaremby.

Zapraszamy do odwiedzenia wystawy!!!

rozstrzygnięcie konkursu foto

KONKURS FOTOGRAFICZNY

"PIĘKNO GMINY GOSTYNIN W OBIEKTYWIE"

ROZSTRZYGNIĘTY

W dniu 20 czerwca 2011r. w Gminnym Centrum Kultury i Tradycji Wsi Gminy Gostynin w Białem odbyło się uroczyste wręczanie nagród dla laureatów konkursu fotograficznego "Piękno Gminy Gostynin w obiektywie". Nagrody wręczała Pani Krystyna Janiszewska - Dyrektor Gminnego Centrum Kultury.

alt


W dniu 16 czerwca br. odbyły się obrady komisji konkursowej w składzie:

Jerzy Serwa - Przewodniczący
Maria Radziejewska - Członek
Grzegorz Kępczyński - Członek
Paulina Toruniewska - Członek

Spośród 63 zdjęć zgłoszonych do konkursu, komisja wyłoniła zwycięzców.
alt
W kategorii szkół podstawowych laureatami zostali:
I miejsce - Aleksandra Złotowska SP Białotarsk
II miejsce - Martyna wasilewska SP Teodorów
III miejsce - Kinga Kędzierska SP Teodorów

Wyróżnienie - Karolina Rosiak SP Białotarsk

Wyróżnienie - Paulina Tomczak SP Teodorów

alt

W kategorii gimnazjum zwyciężyli:
I miejsce - Sylwia Janiszewska G. Lucień
II miejsce - Natalia Tyrajska G. Lucień
III miejsce - Izabela Kosińska G. Lucień

Wyróżnienie - Natalia Wasielewska G. Lucień
Wyróżnienie - Klaudia Bąbrych G. Solec
Wyróżnienie - Agata Życińska G. Białotarsk
alt

Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali nagrody pocieszenia.

Organizatorzy dziekują wszystkim uczniom za zainteresowanie konkursem!

Spartakiada

SPARTAKIADA Z OKAZJI DNIA DZIECKA

Z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka i Europejskiego Tygodnia Sportu dla wszystkich Gminne Centrum Kultury i Tradycji Wsi Gminy Gostynin w Białem zorganizowało Międzyszkolna Spartakiadę Sportową na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gostyninie.

alt alt

W uroczystości wzięli udział uczniowie klas IV - VI szkół podstawowych oraz gimnazjaliści. Oprócz konkurencji sportowych, organizatorzy przygotowali jeszcze inne atrakcje: pokaz sztuki walki w wykonaniu uczniów I Liceum Ogólnokształcącego Płockiego Uniwersytetu Ludowego oraz pokaz ratownictwa wodnego w wykonaniu Wojewódzkiego Oddziału Ratownictwa Wodnego.

alt alt

Podczas zawodów sportowych, rywalizacja była niezwykle zaciekła. Jej wyniki końcowe przedstawiają się w sposób następujący:

SZKOŁY PODSTAWOWE

TURNIEJ POIŁKI NOŻNEJ CHŁOPCÓW

I miejsce - Szkoła Podstawowa w Sierakówku
II miejsce - Szkoła Podstawowa w Lucieniu
III miejsce - Szkoła Podstawowa w Zwoleniu
IV miejsce - Szkoła Podstawowa w Białotarsku
V-VI miejsce - Szkoły Podstawowa w Emilianowie i Solcu
VII - VIII miejsce - Szkoły Podstawowa w Teodorowie i Sokołowie
alt

TURNIEJ W DWA OGNIE USPORTOWIONE DZIEWCZĄT

I miejsce – Szkoła Podstawowa w Białotarsku
II miejsce - Szkoła Podstawowa w Solcu
III miejsce - Szkoła Podstawowa w Teodorowie
IV miejsce - Szkoła Podstawowa w Zwoleniu
V miejsce - Szkoła Podstawowa w Lucieniu
VI miejsce – Szkoła Podstawowa w Sokołowie
VII miejsce - Szkoła Podstawowa w Sierakówku
VIII miejsce – Szkoła Podstawowa w Emilianowie

alt

KONKURENCJE BIEGOWE
Dziewczęta
400m klasy IV:
I miejsce – Magdalena Świątkowska SP Solec
II miejsce – Małgorzata Krzewicka SP Emilianów
III miejsce – Donata Biniewicz SP Emilianów
400m klasy V:
I miejsce – Katarzyna Kłosińska SP Solec
II miejsce – Oliwia Kryska SP Solec
III miejsce – Joanna Matuszewska SP Zwoleń
400m klasy VI
I miejsce – Natalia Pawlak SP Białotarsk
II miejsce – Ada Kłosińska SP Solec
III miejsce – Weronika Rosiak SP Białotarsk
Sztafeta 4 x 200m
I miejsce – Szkoła Podstawowa w Zwoleniu
II miejsce - Szkoła Podstawowa w Solcu
III miejsce - Szkoła Podstawowa w Sokołowie
IV miejsce – Szkoła Podstawowa w Teodorowie
V miejsce – Szkoła Podstawowa w Emilianowie
VI miejsce – Szkoła Podstawowa w Sierakówku
alt

Chłopcy
400m klasy IV
I miejsce – Sebastian Olesiński SP Białotarsk
II miejsce – Bartosz Adamczewski SP Emilianów
III miejsce – Szymon Ziółkowski SP Emilianów
400m klasy V
I miejsce – Bartosz Michalski SP Sierakówek
II miejsce – Maciej Szczęsny SP Białotarsk
III miejsce – Konrad Madaliński SP Białotarsk
400m klasy VI
I miejsce – Michał Stasiak SP Sokołów
II miejsce – Mateusz Pluskota SP Białotarsk
III miejsce – Daniel Bedyk SP Zwoleń
800m klasy IV
I miejsce – Michał Kaszubski SP Sierakówek
II miejsce – Szymon Kłos SP Białotarsk
III miejsce – Jakub Nodzak SP Zwoleń
800m klasy VI
I miejsce – Bartosz Michalski SP Sierakówek
II miejsce – Krystian Staniszewski SP Teodorów
III miejsce – Przemysław Bryłka SP Białotarsk
800m klasy VI
I miejsce – Mateusz Pluskota SP Białotarsk
II miejsce – Michał Stasiak SP Sokołów
III miejsce – Paweł Halama SP Sierakówek
Sztafeta 4 x 200m
I miejsce – Szkoła Podstawowa w Sokołowie
II miejsce – Szkoła Podstawowa w Solcu
III miejsce – Szkoła Podstawowa w Sierakówku
IV miejsce – Szkoła Podstawowa w Emilianowie
V miejsce – Szkoła Podstawowa w Zwoleniu
VI miejsce – Szkoła Podstawowa w Teodorowie
alt


KONKURENCJE REKREACYJNE
Dziewczęta
Tor przeszkód
I miejsce – Paulina Sierocka SP Zwoleń
II miejsce – Patrycja Imoczyńska SP Zwoleń
III miejsce – Żaneta Dąbrowska SP Emilianów

Bieg w workach
I miejsce – Dagmara Iwańska SP Lucień
II miejsce – Marika Jurkiewicz SP Emilianów
III miejsce – Katarzyna Wojtala SP Sokołów

Chłopcy
Tor przeszkód
I miejsce – Hubert Pruszyński SP Zwoleń
II miejsce – Sebastian Olesiński SP Białotarsk
III miejsce – Kamil Grzybowski SP Emilianów
Bieg po kopercie
I miejsce – Szymon Kędzierski SP Emilianów
II miejsce – Michał Staniszewski SP Teodorów
III miejsce – Kamil Gościniak SP Teodorów


SZKOŁY GIMNAZJALNE

TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ CHŁOPCÓW

I miejsce – Gimnazjum w Lucieniu
II miejsce – Gimnazjum w Sierakówku
III miejsce – Gimnazjum w Emilianowie
IV miejsce – Gimnazjum w Solcu
V miejsce – Gimnazjum w Białotarsku
alt

TURNIEJ W DWA OGNIE USPORTOWIONE DZIEWCZĄT
I miejsce – Gimnazjum w Białotarsku
II miejsce – Gimnazjum w Sierakówku
III miejsce – Gimnazjum w Emilianowie
IV miejsce – Gimnazjum w Solcu
V miejsce – Gimnazjum w Lucieniu

alt

KONKURENCJE BIEGOWE
Dziewczęta
400m
I miejsce – Patrycja Kwaśniewska G. Solec
II miejsce – Magdalena Szmydt G. Białotarsk
III miejsce – Marlena Zielińska G. Lucień
Sztafeta 4x200m
I miejsce – Gimnazjum w Białotarsku
II miejsce – Gimnazjum w Solcu
III miejsce – Gimnazjum w Emilianowie
IV miejsce – Gimnazjum w Sierakówku

Chłopcy
400m
I miejsce – Robert Głowacki G. Solec
II miejsce – Michał Kurkowski G. Sierakówek
III miejsce – Robert Zieliński G. Solec
800m
I miejsce – Adrian Woźniak G. Białotarsk
II miejsce – Artur Jendrzejewski G. Solec
III miejsce – Robert Wiankowski G. Sierakówek
Sztafeta 4 x 200m
I miejsce – Gimnazjum w Emilianowie
II miejsce – Gimnazjum w Lucieniu
III miejsce – Gimnazjum w Solcu
IV miejsce – Gimnazjum w Sierakówku
V miejsce – Gimnazjum w Białotarsku
alt

KONKURENCJE REKREACYJNE
Dziewczęta
Rzut piłką lekarską
I miejsce – Paulina Lorkowska G. Solec
II miejsce – Klaudia Bąbrych G. Solec
III miejsce – Lidia Lorkowska G. Solec
Bieg w workach
I miejsce – Agnieszka Jagodzka G. Solec
II miejsce – Roksana Zabłotowicz G. Solec
III miejsce – Karolina Lewandowska G. Solec

Chłopcy
Tor przeszkód / Bieg po kopercie
I miejsce – Adrian Woźniak G. Białotarsk
I miejsce - Kacper Balcerzak G. Solec
II miejsce – Bartosz Masztakowski G. Solec
III miejsce – Przemysław Rękawiecki G. Solec
alt

Za zajecie trzech pierwszych miejsc w turniejach piłki nożnej oraz „dwóch ogni usportowionych” drużyny otrzymały drobny sprzęt sportowy oraz pamiątkowe dyplomy.
W konkurencjach biegowych, za trzy pierwsze miejsca w każdym biegu zawodnicy otrzymali medale i pamiątkowe dyplomy.
W konkurencjach rekreacyjnych, za trzy pierwsze miejsca, zawodnicy otrzymali medale oraz pamiątkowe dyplomy.
alt

Nagrody wręczali: Wójt Gminy Gostynin Pan Edmund Zieliński oraz Dyrektor MOSiR w Gostyninie Pan Wiesław Adamski.
alt



Konkurs plastyczny

RUSZA KONKURS PLASTYCZNY

PN.: "GMINA GOSTYNIN - TRADYCJĄ MALOWANA"


Gminne Centrum Kultury i tradycji Wsi Gminy Gostynin w Białem ogłasza konkurs plastyczny dla uczniów szkół gimnazjalnych pn.: "Gmina Gostynin - tradycją malowana".

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU!!!

REGULAMIN KONKURSU PLASTYCZNEGO.pdf

Please publish modules in offcanvas position.

Free Joomla! template by L.THEME